tarihinde yayınlandı

İade Koşulları

Müşterilerimiz 6502 sayılı Kanun hükümleri gereğince, satın aldığı mallar ile ilgili olarak, satın alınan mal ayıplı, kusurlu mal olmasa bile, AMBALAJI AÇILMAMAIŞ VE İÇERİSİNDEN KULLANILMAMIŞ olması şartıyla, hiçbir gerekçe göstermeksizin cayma hakkına sahip bulunmaktadır. Cayma hakkını sağlayan alışveriş yöntemleri; uzaktan satış veya mesafeli sözleşmeler diye tanımladığımız, satıcı ile alıcının karşılıklı olarak bir araya gelmeden gerçekleşen (İnternet, telefon yoluyla gerçekleşen) satışlar, taksitli satışlar ve kapıdan satış diye bilinen satıcının işyeri dışında gerçekleştirdiği satışlardır. Taksitli satış, banka kredi kartına uygulanan taksitli satış değil, satıcının, mağazanın yaptığı taksitli satışlardır.

Tüketiciler, uzaktan yapılan alışverişlerde (İnternet, telefon yoluyla gibi) 14 gün, kapıdan satışlarda yine 14 gün ve taksitli alışverişlerde ise 7 gün içerisinde, hiçbir gerekçe ileri sürmeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkına sahiptir.

Tüketici cayma hakkını kullanırken, satın aldığı malı ancak olağan bir gözden geçirmenin gerektirdiği ölçüde kullanabilir; AMBALAJI BOZULMAMIŞ, AÇILMAMIŞ, İÇERİSİNDEN KULLANILMAMIŞ ve MUHTEVİYATI DEĞİŞTİRİLMEMİŞ olmalıdır. Aksi takdirde tüketici cayma hakkını kullanamaz.

Müşterimiz / Alıcı , satış konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde malı herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin reddederek cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkı süresi, hizmet ifasına ilişkin sözleşmelerde sözleşmenin kurulduğu gün mal teslimine ilişkin sözleşmelerde ise tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin malı teslim aldığı gün başlar. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde Epoksici.net”e faks, e-posta veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün kutu/paket içeriğinin eksilmemesi ve ürünün yeniden satılabilir halde olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3.kişiye veya Müşterimiz / Alıcı’ ya teslim edilen ürünün Epoksici.net’e gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal hükümlülükler iade edilemez. Tüketicinin cayma bildiriminin satıcıya ulaştığı tarihten itibaren 10 gün içinde ürün bedeli Müşterimiz / Alıcı’ya iade edilir. Ürn kusursuz teslim edilmişse; cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli, EFT kesintisi ve sair masraflar Müşterimiz / Alıcı tarafından karşılanır. Ürün kusurlu ise; yenisi ile değiştirilebilir veya cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli, EFT kesintisi ve sair masraflar Epoksici.net tarafından karşılanır.

Ancak ürün açıklamalarında ;
“CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER :Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.)” metinini içeren sizin için özel imal edilmiş doldurulmuş ve renklendirilmiş ürünler sıfatında olacağında bu tip ürünler kusurlu olmadığı sürece cayma hakkı kapsamı dışındadır.

Etik ve ticari anlayışımız gereği kusurlu ayıp mal satmayız. Ancak ürünün kargo ve nakliye sürecinde, sevk halinde ve sonrasında iken başına gelebileceği olumsuzluklarda ürünün kusurlu mal sayılabilmesi için lütfen teslim aldığınız ürünü kargo firmasının hasarlı ürün belgesini alınız. (Paketin ezik büzük yırtık akıtmış gibi olması şüphe etmeniz için yeterlidir.) Mümkünse ürünü ve belgeyi fotoğraflayarak iletişim telefonumuza WhatsAPP Mail ve sair olarak iletiniz.

Müşterimiz / Alıcı’nın yukarıdaki koşullar dahilinde, hiçbir gerekçe göstermeksizin malı teslim aldığı veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 7 gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu ve cayma bildiriminin satıcı veya sağlayıcıya ulaşması tarihinden itibaren malı geri almayı taahhüt ederiz.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı epoksici-net-kolay-iade.pngBu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı epoksici-net-orjinal-epoksi-urun.pngBu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı epoksici-net-kolay-iletisim-ve-destek.png
Kolay iadeFabrikadan halkaKolay iletişim