tarihinde yayınlandı

Kargo ve Teslimat

Epoksici.net olarak siz değerli üyelerimize en iyi hizmeti verebilmek açısından kalite anlayışımıza en uygun nakliye firmaları ile çalışmayı tercih etmekteyiz.

Kargo ücretleri desi bazlı olup alınan ürünlerin toplam desileri üzerinden hesaplanır. Siparişinizin elinize ulaşması bulunduğunuz şehre göre1-5 gün arasında değişmektedir. Siparişler Epoksici.net’ in anlaşmalı olduğu veya seçmiş olduğunuz kargo şirketi ile gönderilir. Kargonuza ait barkot numarası bize bildirmiş olduğunuz mail adresine ve cep telefonuna gönderilir. Bu numara ile kargonuzun takibini kargo şirketine ait aşağıdaki gönderi takip sisteminden yapabilirsiniz. Kargo şirketi, siparişinizi getirdiğinde, bize bildirdiğiniz adreste olmamanız durumunda paketiniz adresinize en yakın KARGO şubesine bırakılır ve paketinizi oradan almanız gerekir. Paketlerin kargo şirketinde bekleme süresi 7-10 gündür. Bu süre sonrasında paket bize iade olur.

Epoksici.net teslimat seçenekleri olarak 5 ana başlıkta hizmet vermektedir.
Bunlar;
* Anlaşmalı ücretli gönderim.
* Ücretsiz gönderim.
* Kapıda ödemeli gönderim.
* Alıcı isteğine bağlı firma tercihli gönderim.
* Sair nakliye/ambar ile gönderim.

* Anlaşmalı ücretli gönderim.

Epoksici.net olarak tecrübelerimize istinaden gönderilerimizde, kalite politikalarını ve şubeleşme alt yapısını bildiğimiz YURTİÇİ KARGO ve PTT KARGO firmalarını tercih etmekteyiz.
Anlaşmalı ücretli gönderim’ lerimiz de ismi geçen firmalar ile yaptığımız antlaşmalara dayanarak standart gönderi ücretlerine göre çok daha ekonomik fiyatları siz değerli üye ve müşterilerimize sunmaktayız. İlgili ücret kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde tarafımızdan tahsil edilerek ilgili kargo bedeli olarak firmalara yansıtılır. Yani siz kargonuzu teslim alırken herhangi bir ödeme ile karşılaşmazsınız. Bu durum genelde düşük rakamlı alış verişlerinizde kargo bedelinin kazancımızı aştığı karşılamadı durumlarda söz konusu olarak karşınıza çıkar.
Epoksici.net olarak genel kampanyalarımızda kargo bedelini siz değerli müşterilerimize yansıtmamak için çaba sarf ederiz.
Kargo bedeli nasıl hesaplanır?
Eğer ilk alışverişimizi yapıyorsak ve henüz adres kayıtlı müşterimiz değilseniz; kargo bedelleri sepetinize eklediğiniz ürün listesinde hemen Sepet Toplamları başlığının altında Gönderim bedeli hesapla sekmesinden öğrenebilirsiniz.

Bakınız :

* Ücretsiz gönderim.

Epoksici.net site genelinde imajlar halinde belli ettiği koşullarda gönderim işlerini ücretsiz olarak yapmaktadır. Daha doğru bir ifade ile belli miktardaki alışverişlerinizde müşteri memnuniyeti çerçevesi altında ilgili kargo bedeli genel toplamanıza iskonto olarak yansıtılmaktadır. Ücretsiz gönderim anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları ile yapılır.
Ücretsiz gönderim durumu aşağıdaki durumlarda hakkı tarafımızda saklı olmak kaydıyla ortadan kalkar ve gönderim ücretli olabilir. Bunlar:
İlgili kargo firmasının teslimat adresinizde sizi bulamaması, size telefon, kısa mesaj vb. şekilde ulaşamadığımızda ve ürünün geri dönüş için tarafımıza ulaşması gibi durumlarda ilgili ücretsiz bedel ortadan kalkar.
Siparişinizi nakliyede bozulma ve kusurlu ürün bulunma v.b. haklı iade koşulları haricinde iptal etmeniz halinde;
Sipariş esnasında anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları haricinde başka bir firma seçmeniz durumunda;
Kapıda ödeme seçeneğini seçmeniz durumunda kargo bedeli iade ücretinden düşülecektir veya tahsilatı yapılacaktır.
İş bu ilgili durumlarda değişiklik yapma hakkı Epoksici.net’in tasarrufu altındadır.

* Kapıda ödemeli gönderim.

Siz değerli müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek için kredi kartı ve banka havalesi kullanmak istemeyen müşterilerimize kapıda nakit veya kredi kartı ile ödeme kolaylığı sunulmaktadır. Bu tip siparişlerinizde tarafımızdan aranarak veya tarafımıza ulaşmanızı belirterek, cari bilgileriniz istenebilir. Sipariş muhteviyatı ve tutarına göre bu durum değişkenlik göstermektedir. Kapıda ödeme yöntemi ile verilen siparişlerde çok sayıda paketin teslim alınmadığı için geri gelmesi nedeniyle ciddi şekilde ekonomik zararımız olmuştur. Bugüne kadar bu durumu bir şekilde idare ettik. Anlaşmalı olduğumuz kargolar iade gelen paketlerden de ücret almaktadır. Geri gelen her pakete 2 sefer kargo ücreti ödemek zorundayız. Kısaca kapıda ödeme seçeneğimizi kullanmak isteyen müşterilerimizin 18 yaşından büyük olduğunu veya velisinin razı olduğunu belirten bir anlaşma veya garantör bir kapora, whatsapp, e posta, kimlik ve iletişim bilgileri istenebilir. Kapıda ödeme için ilgili kargo firması bir bedel belli eder ve bunu tahsilat ekleyebilir.
Ücretsiz gönderim seçeneği kapıda ödeme de geçersiz kalır bu gönderi de dahil değildir.
İş bu ilgili durumlarda değişiklik yapma hakkı Epoksici.net’in tasarrufu altındadır.

* Alıcı isteğine bağlı firma tercihli gönderim.

İş bu tercih ettiğimiz kargo firmaları haricinde başka bir firma ile gönderinizi almak isteyebilirsiniz. Bu durumda tercih ettiğiniz kargo firması bilgisini lütfen sipariş notuna ekleyiniz. İlgi seçenek kullanıldığında Ücretsiz gönderim hakkı tercihi yok sayılır. Ancak alışveriş hareketleriniz göre Epoksici.net’ten hediye kuponlar olarak tarafınıza yansıtılabilir.
İş bu ilgili durumlarda değişiklik yapma hakkı Epoksici.net’in tasarrufu altındadır.

* Sair nakliye/ambar ile gönderim.

Özellikle şehir dışı yüklü ve havaleli siparişlerinizde ambar teslimatı veya direkt nakliye seçeneği tercih edilebilir. Bu durum için siparişinizi boyutları önemli ve kargo maliyetinin yüksek olması önemlidir. Bu tip siparişlerinizde Epoksici.net sizinle iletişime geçerek doğru formu beraberce kararlaştıracaktır.